0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Kalisto Kombi Arıza Kodları

FARKOM MÜHENDİSLİK

05327995942

02623330088

Adres : inönü cad. no:57b(şok market yanı)İZMİT

 

Kombi Servisi/ Demirdöküm Kalisto Kombi Servisi
Demirdöküm Kalisto Kombi / Karşılaşılan arıza kodları
Demirdöküm Kalisto Kombi Hataları

Firmamız Demirdöküm Kalisto Kombi ile ilgili Demirdöküm Kalisto model kullanan tüm kombi kullanıcılarına bu makalemizde kombi hataları nelerdir kombi arıza kodları ne anlama gelir ve çözüm önerileri nelerdir bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Demirdöküm Kalisto Model Kombi Hata Kodları Aşağıda Verilmiştir.

1) F1 Hata Kodu : Aşırı Isınma Kilitlenmesi Sorunu
2) F2 Hata Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası Sorunu
3) F3 Hata Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası Sorunu
4) F4 Hata Kodu : Alev Yok Arızası Sorunu
5) F5 Hata Kodu : Hava Basınç Sensörü Arızası Sorunu
6) F6 Hata Kodu : Dış Hava Sensör Arızası Sorunu
7) F7 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı Arızası Sorunu

 

1) Demirdöküm Kalisto F1 Hata Kodu

  F1 Hata Kodu
kombi ekranınızda gördüğünüzde kalorifer devresinin su sıcaklığı 100 derecenin üstünde anlamına gelmektedir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiştir.

Bu sorun ile karşılaşıldığında ilk olarak kombi altındaki vanaları kontrol edin. Vanalar kapalı ise açın, daha sonra kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalıysa kalorifer vanalarını açın. Arıza hala devam ediyorsa cihazın açma kapama düğmesinden kapatıp çok az bekledikten sonra tekrar açın. Arızada hala düzelme olmadıysa ana eşanjör, devir daim pompası ve üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

2) Demirdöküm Kalisto F2 Hata Kodu

  F2 Hata Kodu kombi ekranınızda gördüğünüzde Demirdöküm Kalisto Kombinizden sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe arıza olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında sorun olabilir. Sorunun kesin çözümü için Demirdöküm Kalisto Kombi Servisi arayın.

3) Demirdöküm Kalisto F3 Hata Kodu

  F3 Hata Kodu kombi ekranınızda gördüğünüzde kaloriferleriniz ısınmaz. Sorunun giderilmesi için Demirdöküm Kombi Servisi  yardımı almanız gerekmektedir.

4) Demirdöküm Kalisto F4 Hata Kodu

F4 Hata Kodu kombi ekranınızda gördüğünüzde Demirdöküm Kalisto Kombiniz ateşleme yapamayacaktır.

İlk olarak  gaz giriş vanalarını kontrol edip açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar açıksa ve kombinize gaz geliyorsa açma-kapama düğmesine tıklayarak Demirdöküm Kalisto Kombinizi kapatın ve biraz bekledikten sonra açın. Arıza hala sürüyorsa sırayla anakartda dahil gaz valfi veya elektrotlarda arıza olabilir. Sorunun kesin olarak tespiti için Demirdöküm Kalisto Kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

5) Demirdöküm Kalisto F5 Hata Kodu

 F5 Hata Kodu
kombi ekranınızda gördüğünüzde Demirdöküm Kalisto Kombinizi resetleyin. Hala düzelme olmadıysa Demirdöküm Kalisto Kombi servisi arayın. Dışarı çıkan atık gaz boruları yerinden oynamış yada gerektiğinden fazla uzun olabilir. Zaman içerisinde  prosestat, fan ya da ana kartta sorun oluşmuş olabilir.

6) Demirdöküm Kalisto F6 Hata Kodu

  F6 Hata Kodu kombi ekranınızda gördüğünüzde Demirdöküm Kalisto Kombinize müdahale etmeden Demirdöküm Kalisto Kombi Servisini arayın. Dış hava sensörü olan Demirdöküm Kalisto kombilerde, sensörle birlikte bağlantılarda da arıza olabilir. Dış hava sensörü olmayan Demirdöküm Kalisto kombilerdeyse sorun elektrik aksağından olabilmektedir. 

7) Demirdöküm Kalisto F7 Hata Kodu

F7  Hata Kodu
kombi ekranınızda gördüğünüzde Demirdöküm Kalisto kombinizdeki kalorifer suyu azalmış demektir. Demirdöküm Kalisto Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak Kalisto kombinizin su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin. Daha sonra dolum musluğunu muhakkak kapatın, büyük ihtimalle hata kodu ekrandan gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde olmasına rağmen hata kodu ekrandan gitmedi ise Demirdöküm Kalisto Kombi servisi aramalısınız. Su başınç sensörü sorunlu olabilir veya kalolar yerinden oynamış olabilir.

Dikkat! Su basınç göstergesi 3 bar seviyesinin üzerine çıktığında F7 hatası ile karşılaşabilirsiniz, tesisatın aşırı basınçta olduğunun işaretidir. Basıncı azaltmak için kaloriferlerden birinin hava alma yerinden su basıncı 1,5 bar seviyesini gelene kadar su almalısınız.

OC: Dış hava sensörünün çalışmalta olduğunu gösterir.

CC:Dış hava sensörünün çalışmadığını gösterir. Bu bir hata kodu değildir, Demirdöküm Kalisto kombi kapatılıp açıldığında da bu bilgi LCD ekran üzerinde görünür.

NOT: Demirdöküm Kalisto Kombi Ekran üzerinde hata koduyla beraber RESET yazısı görüldüğümüzde hatanın giderilmesiyle beraber sistemin Yaz/Kış konum seçim düğmesinin " 0 " konumuna getirilerek sıfırlanması gerektiğini gösterir.

 

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları