0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Petekleriniz Isıtmıyor mu?

FARKOM MÜHENDİSLİK

KOMBİ SERVİSİ

05327995942

02623330088

Peteklerinizde zaman geçtikçe ısı kaybı görüyor olabilirsiniz. Bu sorunun başında radyatör peteklerinizin üst kısmının ısınıp alt tarafının ısınmaması en çok rastlanan sorunlardır. Başka bir sebep ise radyatör ısınma sorunlarıdır, dairenizdeki bütün peteklerin eş zamanda ısınmaması, kombinizin yakınında olan peteklerinizin ısınıp uzak mesafede olan kaloriferlerinizin ısınmaması, peteklerinizin hava yapmasından dolayı yeterince ısınamaması gibi çok fazla nedeni olmaktadır.


Kombi Isı Ayarı İle Mümkün Olduğunca Oynamayın !

Petekleriniz çok az ısınıyorsa, çoğunlukla yapılan genel hata kombinizin ısısını yükseltmek ve peteklerinizin daha da fazla ısıtmasını beklemektir. Kombi ayarı ile oynadığınız takdirde hem petekleriniz istenilen ısıyı veremez hem de çok daha fazla doğalgaz harcamış olursunuz ve tasarruf edemezsiniz.

Bu Tarz Sorunların Önünü Kesmek İçin Petek Temizliği Yaptırın !

Peteklerinizle alakalı yukarıda listelediğimiz sorunların çözümü için tecrübeli ekibimizin güvence garantisi ile firmamızdan yardım alarak radyatör petek temizliği yaptırmanızda fayda var. Petek temizliği yaparken petekleriniz sökülmeden temiz bir işlem yapılır, kombi sıcak su bağlantılarınızdan bütün radyatör petek tesisat borularınızın ve peteklerinizi sarf edilen temizleme ve koruyucu kimyasallar ile bütünüyle temizleyerek yeni hale getiriyoruz. Bu sayede harika bir ısı elde etmenize fayda sağlıyoruz. 

Düzenli bakım yaptırdığınız sürece tıkanıklık yaşanmaz. Kaloriferi temizlemek için temizleme kimyasallarını kullanmalısınız. Bu konuda tecrübe çok önemlidir. Temizleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız www.kocaelikombiservisi.com 'dan yardım alabilirsiniz.

 


Kalorifer Petekleri Isınmıyor !
 
Kalorifer tesisatlarında zaman zaman çeşitli ısınma sorunları meydana gelebilir. Bu sorunlardan birisi de kalorifer peteklerinin ısınmaması. Bu durum, tek bir problemden kaynaklanabileceği gibi birden farklı sorun nedeniyle de meydana gelebilir. Kalorifer petekleri ısınmıyorsa öncelikle sistemde hava olduğu düşünülebilir.
 
Kalorifer Temizleme Suyun içinde oksijen vardır ve ısınıp soğurken bu oksijen sistemde hava oluşmasına neden olabilir. Bu sorunla başa çıkmanın yolu, kalorifer istemindeki havanın alınmasıdır. Bu sorunda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk kalmaktadır. Özellikle son petekler soğuktur. Ayrıca basınç da düşük olabilir. Bu durumda sisteme su eklemek gereklidir. Bunlar kullanıcının çözebileceği sorunlardır. Ancak kalorifer peteklerinde özellikle alt kısımlar soğuk üst kısımlar sıcak ise, sorun daha büyüktür. Bu durumda bir uzmandan destek alınmalıdır. Bu sorunla baş edebilmenin en kolay yolu da kurumsal firmalara başvurmaktır. Bu firmalar hem profesyonel kadrolarla çalışmakta, hem de en son teknoloji ile üretilen cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar maliyetlidir ve sıradan tesisatçıların bunlara sahip olması oldukça zordur. Son teknolojilerle üretilen makinelerle peteklerin temizliği yapılır ve sorun ortadan kaldırılır.
 
Sıradan tesisatçılar kalorifer petekleri ısınmıyorsa klasik bilgileri ile iş yapmaya çalışır. Çünkü yeterli teknik donanıma ve cihazlara sahip değillerdir. Petekler ısıtmıyorsa size önerecekleri tek şey, peteklerin değiştirilmesidir. Çünkü petek temizliği yapamazlar. Bu temizlik komplike bir işlemdir ve özellikle peteklerin içinde oluşan kireçlenme ve tortu birikimini sistemden atabilmek neredeyse imkansızdır. Sıradan tesisatçılar bu temizliği koruyucu kimyasallarla yaptıklarını söyler. Oysa koruyucu kimyasallar adı üstünde sadece koruma amaçlı geliştirilmiştir. Oysa kireç ve tortuları temizlemek için özel bir kimyasal gereklidir ve bu kimyasalların içinde asit vardır. Temizleme kimyasallarını sisteme eklemekle sorun tamamen ortadan kalkmaz. Bunların tesisattan dışarı atılması gereklidir. Bu işlem yapılmadığında sorun tekrar ortaya çıkacaktır. Kurumsal firmalar özel olarak geliştirilmiş makinelerle temizleme kimyasalları sayesinde parçalanan kireç ve tortuları sistemden dışarı atmaktadır. Bu işlemde de peteklerin yerinden sökülmesi gerekmemektedir.

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları